TNPW040235K7BEED
Mfr.Part #
TNPW040235K7BEED
Description
RES 35.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
990.6μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Height :
406.4μm
Power Rating :
63mW
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Resistance :
35.7kOhms
Datasheets
TNPW040235K7BEED
Vishay / Dale TNPW040235K7BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 35.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C