TNPW040235K2BEED
Mfr.Part #
TNPW040235K2BEED
Description
RES 35.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Width :
508μm
Length :
990.6μm
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
406.4μm
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
35.2kOhms
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW040235K2BEED
Vishay / Dale TNPW040235K2BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 35.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C