TNPW0402352RDETD
Mfr.Part #
TNPW0402352RDETD
Description
RES 352 OHM 0.5% 1/16W 0402
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Power Rating :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
352Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0402352RDETD
Vishay / Dale TNPW0402352RDETD
TNPW Series, Thin Film, 352Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C