TNPW0402340RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402340RBEED
Description
RES 340 OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Other Names :
TNPW0402 340R 0.1% T9 ET7 E3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Subcategory :
D-Sub Connectors
Height - Seated (Max) :
0.016 (0.40mm)
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
340 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Failure Rate :
Positronic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Datasheets
TNPW0402340RBEED
Vishay / Dale TNPW0402340RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 340 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C