TNPW0402332RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402332RBEED
Description
RES 332 OHM 0.1% 1/16W 0402
Supplier Device Package :
Width :
508μm
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
332Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
406.4μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Published :
Length :
990.6μm
Datasheets
TNPW0402332RBEED
Vishay / Dale TNPW0402332RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 332Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C