TNPW0402330RDEED
Mfr.Part #
TNPW0402330RDEED
Description
RES 330 OHM 0.5% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
330Ohm
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Contact Plating :
Tin
Working Voltage :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
TNPW0402330RDEED
Vishay / Dale TNPW0402330RDEED
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 330Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C