TNPW040231K6FHED
Mfr.Part #
TNPW040231K6FHED
Description
RES 31.6K OHM 1% 1/16W 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
31.6kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW040231K6FHED
Vishay / Dale TNPW040231K6FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 31.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C