TNPW040231K6BETD
Mfr.Part #
TNPW040231K6BETD
Description
RES 31.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
13 Weeks
Length :
990.6μm
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Resistance :
31.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Width :
508μm
Max Power Dissipation :
63mW
Series :
TNPW
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW040231K6BETD
Vishay / Dale TNPW040231K6BETD
TNPW Series, Thin Film, 31.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C