TNPW0402301RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402301RBEED
Description
RES 301 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
301Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
63mW
Military Standard :
Not
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
990.6μm
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Height :
406.4μm
Series :
TNPW e3
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Depth :
500μm
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW0402301RBEED
Vishay / Dale TNPW0402301RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 301Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C