TNPW0402300RDHED
Mfr.Part #
TNPW0402300RDHED
Description
RES 300 OHM 0.5% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
300Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0402300RDHED
Vishay / Dale TNPW0402300RDHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 300Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C