TNPW04022K87BYED
Mfr.Part #
TNPW04022K87BYED
Description
RES 2.87K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
2.87kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
2
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW04022K87BYED
Vishay / Dale TNPW04022K87BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.87kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C