TNPW04022K52BHED
Mfr.Part #
TNPW04022K52BHED
Description
RES 2.52K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.52kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW04022K52BHED
Vishay / Dale TNPW04022K52BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.52kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C