TNPW04022K49BETD
Mfr.Part #
TNPW04022K49BETD
Description
RES 2.49K OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW
Width :
508μm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
2.49kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
63mW
0402 (1005 Metric)
Length :
990.6μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Height :
406.4μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Datasheets
TNPW04022K49BETD
Vishay / Dale TNPW04022K49BETD
TNPW Series, Thin Film, 2.49kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C