TNPW04022K40BETD
Mfr.Part #
TNPW04022K40BETD
Description
RES 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0402
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Power Dissipation :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Length :
990.6μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Feature :
Military
Resistance :
2.4kOhms
Width :
508μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW04022K40BETD
Vishay / Dale TNPW04022K40BETD
TNPW Series, Thin Film, 2.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C