TNPW04022K37DETD
Mfr.Part #
TNPW04022K37DETD
Description
RES 2.37K OHM 0.5% 1/16W 0402
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Power Rating :
63mW
Resistance :
2.37kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Datasheets
TNPW04022K37DETD
Vishay / Dale TNPW04022K37DETD
TNPW Series, Thin Film, 2.37kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C