TNPW04022K32DEED
Mfr.Part #
TNPW04022K32DEED
Description
RES 2.32K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
2.32kOhms
Datasheets
TNPW04022K32DEED
Vishay / Dale TNPW04022K32DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.32kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C