TNPW04022K32BETD
Mfr.Part #
TNPW04022K32BETD
Description
RES 2.32K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
2.32kOhms
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Height :
406.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW04022K32BETD
Vishay / Dale TNPW04022K32BETD
TNPW Series, Thin Film, 2.32kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C