TNPW04022K26FHED
Mfr.Part #
TNPW04022K26FHED
Description
RES 2.26K OHM 1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
2.26kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04022K26FHED
Vishay / Dale TNPW04022K26FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.26kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C