TNPW04022K21BETD
Mfr.Part #
TNPW04022K21BETD
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
2.21kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±0.1%
Width :
508μm
Power Rating :
63mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Height :
406.4μm
Datasheets
TNPW04022K21BETD
Vishay / Dale TNPW04022K21BETD
TNPW Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C