TNPW04022K21BEED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW04022K21BEED
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
63mW
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Military Standard :
Not
Width :
508μm
Depth :
500μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Resistance :
2.21kOhms
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Voltage - Rated :
50V
Length :
1mm
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW04022K21BEED
Vishay / Dale TNPW04022K21BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C