TNPW040229K4DEED
Mfr.Part #
TNPW040229K4DEED
Description
RES 29.4K OHM 0.5% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
29.4kOhms
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW040229K4DEED
Vishay / Dale TNPW040229K4DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 29.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C