TNPW040226K7DEED
Mfr.Part #
TNPW040226K7DEED
Description
RES 26.7K OHM 0.5% 1/16W 0402
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
26.7kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW040226K7DEED
Vishay / Dale TNPW040226K7DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 26.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C