TNPW040226K7BEED
Mfr.Part #
TNPW040226K7BEED
Description
RES 26.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
990.6μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
26.7kOhms
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
406.4μm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW040226K7BEED
Vishay / Dale TNPW040226K7BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 26.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C