TNPW040224R9DETD
Mfr.Part #
TNPW040224R9DETD
Description
RES 24.9 OHM 0.5% 1/16W 0402
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
24.9Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW040224R9DETD
Vishay / Dale TNPW040224R9DETD
TNPW Series, Thin Film, 24.9Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C