TNPW040224R0DETD
Mfr.Part #
TNPW040224R0DETD
Description
RES 24 OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
24Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW040224R0DETD
Vishay / Dale TNPW040224R0DETD
TNPW Series, Thin Film, 24Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C