TNPW040224K6BEED
Mfr.Part #
TNPW040224K6BEED
Description
RES 24.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
24.6kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Height :
406.4μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW040224K6BEED
Vishay / Dale TNPW040224K6BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C