TNPW0402232RFEED
Mfr.Part #
TNPW0402232RFEED
Description
RES 232 OHM 1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Resistance :
232Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0402232RFEED
Vishay / Dale TNPW0402232RFEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 232Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C