TNPW0402232RBEED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0402232RBEED
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 232 OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Max Power Dissipation :
63mW
Width :
508μm
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
232Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
990.6μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Datasheets
TNPW0402232RBEED
Vishay / Dale TNPW0402232RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 232Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C