TNPW040222R6FEED
Mfr.Part #
TNPW040222R6FEED
Description
RES 22.6 OHM 1% 1/16W 0402
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
22.6Ohms
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW040222R6FEED
Vishay / Dale TNPW040222R6FEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C