TNPW040222K0BEED
Mfr.Part #
TNPW040222K0BEED
Description
RES 22K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
406.4μm
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Depth :
500μm
Supplier Device Package :
Length :
990.6μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
22kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW040222K0BEED
Vishay / Dale TNPW040222K0BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 22kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C