TNPW0402221RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402221RBEED
Description
RES 221 OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Length :
990.6μm
Radiation Hardening :
No
Height :
406.4μm
0402 (1005 Metric)
Width :
508μm
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
221Ohms
Datasheets
TNPW0402221RBEED
Vishay / Dale TNPW0402221RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 221Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C