TNPW040221K5BEED
Mfr.Part #
TNPW040221K5BEED
Description
RES 21.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
2
Max Power Dissipation :
63mW
Contact Plating :
Tin
Resistance :
21.5kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
508μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
990.6μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Datasheets
TNPW040221K5BEED
Vishay / Dale TNPW040221K5BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 21.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C