TNPW040220R5FEED
Mfr.Part #
TNPW040220R5FEED
Description
RES 20.5 OHM 1% 1/16W 0402
Resistance :
20.5Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW040220R5FEED
Vishay / Dale TNPW040220R5FEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 20.5Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C