TNPW040220R0DETD
Mfr.Part #
TNPW040220R0DETD
Description
RES 20 OHM 0.5% 1/16W 0402
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Resistance :
20Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW040220R0DETD
Vishay / Dale TNPW040220R0DETD
TNPW Series, Thin Film, 20Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C