TNPW040220K3BEED
Mfr.Part #
TNPW040220K3BEED
Description
RES 20.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Contact Plating :
Tin
Resistance :
20.3kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Published :
Width :
508μm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
990.6μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Datasheets
TNPW040220K3BEED
Vishay / Dale TNPW040220K3BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 20.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C