TNPW040220K0BYEP
Mfr.Part #
TNPW040220K0BYEP
Description
RES 20K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
20kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW040220K0BYEP
Vishay / Dale TNPW040220K0BYEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 20kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C