TNPW040220K0BHED
Mfr.Part #
TNPW040220K0BHED
Description
RES 20K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
20kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW040220K0BHED
Vishay / Dale TNPW040220K0BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 20kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C