TNPW0402200RBHED
Mfr.Part #
TNPW0402200RBHED
Description
RES 200 OHM 0.1% 1/16W 0402
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
200Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW0402200RBHED
Vishay / Dale TNPW0402200RBHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 200Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C