TNPW04021K80DETD
Mfr.Part #
TNPW04021K80DETD
Description
RES 1.8K OHM 0.5% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Subcategory :
D-Sub Connectors
Features :
Military
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.016 (0.40mm)
Positronic
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
1.8 kOhms
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
TNPW04021K80DETD
Vishay / Dale TNPW04021K80DETD
TNPW Series, Thin Film, 1.8 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.5%, -55°C ~ 125°C