TNPW04021K69BETD
Mfr.Part #
TNPW04021K69BETD
Description
RES 1.69K OHM 0.1% 1/16W 0402
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Depth :
500μm
Height :
406.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
990.6μm
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.69kOhms
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
508μm
Datasheets
TNPW04021K69BETD
Vishay / Dale TNPW04021K69BETD
TNPW Series, Thin Film, 1.69kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C