TNPW04021K65BEED
Mfr.Part #
TNPW04021K65BEED
Description
RES 1.65K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Length :
990.6μm
Tolerance :
±0.1%
Width :
508μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
406.4μm
Resistance :
1.65kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW04021K65BEED
Vishay / Dale TNPW04021K65BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.65kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C