TNPW04021K62DETD
Mfr.Part #
TNPW04021K62DETD
Description
RES 1.62K OHM 0.5% 1/16W 0402
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
1.62kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW04021K62DETD
Vishay / Dale TNPW04021K62DETD
TNPW Series, Thin Film, 1.62kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C