TNPW04021K47BETD
Mfr.Part #
TNPW04021K47BETD
Description
RES 1.47K OHM 0.1% 1/16W 0402
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Published :
Number of Terminations :
2
Height :
406.4μm
Resistance :
1.47kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
990.6μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
508μm
Series :
TNPW
Max Power Dissipation :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW04021K47BETD
Vishay / Dale TNPW04021K47BETD
TNPW Series, Thin Film, 1.47kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C