TNPW04021K47BEED
Mfr.Part #
TNPW04021K47BEED
Description
RES 1.47K OHM 0.1% 1/16W 0402
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
1.47kOhms
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Length :
990.6μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
63mW
Width :
508μm
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW04021K47BEED
Vishay / Dale TNPW04021K47BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.47kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C