TNPW04021K07BHED
Mfr.Part #
TNPW04021K07BHED
Description
RES 1.07K OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1.07kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW04021K07BHED
Vishay / Dale TNPW04021K07BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.07kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C