TNPW04021K01BETD
Mfr.Part #
TNPW04021K01BETD
Description
RES 1.01K OHM 0.1% 1/16W 0402
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
1.01kOhms
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW04021K01BETD
Vishay / Dale TNPW04021K01BETD
TNPW Series, Thin Film, 1.01kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C