TNPW040219K6BYED
Mfr.Part #
TNPW040219K6BYED
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
19.6kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW040219K6BYED
Vishay / Dale TNPW040219K6BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C