TNPW040219K6BETD
Mfr.Part #
TNPW040219K6BETD
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
Supplier Device Package :
Length :
990.6μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
2
Published :
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
TNPW
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
19.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
406.4μm
Datasheets
TNPW040219K6BETD
Vishay / Dale TNPW040219K6BETD
TNPW Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C