TNPW040218K0BEED
Mfr.Part #
TNPW040218K0BEED
Description
RES 18K OHM 0.1% 1/16W 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Published :
Height :
406.4μm
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
18kOhms
Max Power Dissipation :
63mW
Width :
508μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
990.6μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
500μm
Military Standard :
Not
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW040218K0BEED
Vishay / Dale TNPW040218K0BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 18kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C