TNPW040215R0DEED
Mfr.Part #
TNPW040215R0DEED
Description
RES 15 OHM 0.5% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
15Ohms
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Lead Free :
Lead Free
0402 (1005 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW040215R0DEED
Vishay / Dale TNPW040215R0DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 15Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C